Psybot Kullanım Şartları

Uyarı: Psybot programı tamamen kişisel yardım amaçlıdır. Tıbbi sorunlarınız için lütfen hekime başvurunuz.

Lütfen uygulamayı kullanmadan önce kullanım şartlarını dikkatle okuyunuz. Bu programı kullananlar aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılmaktadır.

Psybot uygulamasını ve ona bağlı web sayfalarını kullananlar 18 yaşın üzerinde olduğunu, bu sözleşmeyi okuduğunu ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunu kabul etmiş sayılmaktadır.

Bu uygulamada verilen bilgiler, kullanıcıların hekimleriyle mevcut ilişkilerinin yerine geçmek üzere değil, desteklemek üzere tasarlanmıştır. Buradan elde edilen bilgiler sadece kişinin kendi bilgisini ve hayat kalitesini arttırması için kullanılabilir.

Bu uygulamanın kullanılması herhangi bir ruhsal hastalığın tedavisi için yeterli değildir.

Psybot uygulamasında kullanıcının girdiği bilgilerle Bilişsel psikoterapinin bir aracı olan Olumsuz Düşünce Kayıt Formu tekniği ile kullanıcıya yardımcı olabilecek sorular sorulmakta ve cevaplar önerilmektedir. Cevaplardan edinilen bilgi ile herhangi bir ruhsal bozukluğun veya sıkıntılı durumun tedavisi mümkün değildir. Uygulama, ilaç ve doktor ismi kesinlikle önermez.

Bu açıklamalara rağmen kişilerin cevaplara dayanarak tedavilerini değiştirmeleri veya aksatmalarından kaynaklanan sonuçlardan PsikoNET sorumlu değildir.


PsikoNET olarak bu uygulamalar sırasında kaydedilen bilgileri, bilimsel araştırmalarımızda kullanmak üzere kaydetmekteyiz. Araştırmalarda kullanılacak bilgilere üyelerimizin isimleri, soy isimleri, adresleri, e-mail adresleri gibi kişisel bilgileri dahil değildir. Bu kişisel bilgiler kesinlikle kullanılmayacaktır. Üyelerimiz bu durumu peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Kullanıcılar, istedikleri anda hesaplarını kapatabilirler. Daha önce girdikleri kişisel bilgiler bu işlem sırasında silinecektir. Kişisel bilgiler dışında girilen bilgiler PsikoNET'te kalacaktır. 

;